Rewitalizacja Gniewa

Projekt „Gniew – miasto z charakterem”, dotyczący rewitalizacji Starego Miasta w Gniewie, w znacznej mierze jest już zrealizowany. Co rusz podziwiać możemy wyremontowane części Gniewu i pojawiające się elementy małej architektury, jak kosze na śmieci, osłony drzew i ławki, które służą mieszkańcom i turystom.

Dzisiaj do końca wykostkowany został skwerek przy urzędzie miasta, wyłączając miejsce, w którym pojawi się fontanna. W najbliższych dniach Gmina Gniew ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy wodotrysku.

Prace trwają także na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego, gdzie firma budowlana kładzie już docelową nawierzchnię drogi. Za sądem zrewitalizowana została już część ul. Wąskiej, do fosy zamkowej, w której to pojawił się ciężki sprzęt budowlany. Fosa została oczyszczona i przygotowana do wzmocnień i zabezpieczeń pod ścieżkę rowerową, która będzie przez nią prowadzić. Szlak rowerowy rozpoczynać się będzie przy ul. Wiślanej i biec będzie przez fosę zamkową, z której to natomiast przejściem przez mur obronny między sądem a szkołą, można będzie wyjechać przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Fosa stanie się terenem rekreacyjnym nie tylko dla rowerzystów, ale również spacerowiczów, którzy będą mogli odpocząć u stóp Wzgórza Zamkowego.